Náš klient získal za byt o čtvrt milionu víc, než si představoval

17.03.2021

"Vybydlený" byt jsme prodaly už při prvním kole prohlídek o čtvrt milionu dráž, než si představoval náš klient. To je zhruba 10% navýšení ceny! Klíče jsme předaly nové majitelce za 34 dnů od podpisu smlouvy s prodávajícím. 

Umíme prodat i nemovitosti ve špatném technickém stavu rychle a za dobrou cenu. Zajímá vás, jak to děláme?  

Strategie prodeje

Úplně nejdřív naplánujeme jak a komu budeme nemovitost prodávat. Jako obvykle jsme začaly tím, že jsme na papír sepsaly plusy a mínusy. 

Mínusy bytu byly zjevné na první pohled. Málo místa, ale hlavně špatný technický stav. Příšerný záchod, ještě horší sprchový koutmini kuchyňka, ve které se nedá pořádně vařit, ani jíst.

Co plusy? Zřejmou výhodou byla strategická poloha 10 minut tramvají do centra a dochozí vzdálenost do kanceláří Spilberk office, komunity moderních technologických, IT, finančních a poradenských firem v Brně.  

Cílová skupina

Pro koho budou plusy tak zajímavé, aby převážily mínusy?

Před očima se nám začal v barvách rýsovat mladý muž nebo žena na začátku slibné kariéry, kteří tráví většinu času v práci, s přáteli nebo se věnují svým koníčkům.  

Práce za rohem, 10 minut do centra města, baru nebo fitka...
Naše cílovka přímo sní o bydlení na takovém místě.

Mínusy měníme na plusy

Ale co ten příšerný stav :-(?

Naši budoucí manažeři jsou z high-tech firem zvyklí na pěkné, moderní prostředí. Přijdou se na takový byt vůbec podívat?

Pořídily jsme standardně fotky a natočily videoprohlídku reálného stavu. Kromě toho jsme se rozhodly ukázat, jak hezky moderně by byt mohl vypadat po rekonstrukci a co by to zhruba stálo. Naše cílovka si ráda dělá věci podle svého, přestavba bytu pro ně bude příležitostí i výzvou.

Virtuální rekonstrukce

O pomoc jsme požádaly naši designérku Ditu, o které víme, že se dokáže vžít do potřeb cílové skupiny a z vybydleného bytu vykouzlí krásné, moderní a praktické místo k životu. 

"Snažila jsem se využít každý centimetr tak, aby se vešlo všechno, co je potřeba, bylo kde uvařit něco jednoduchého a zbylo dost úložného prostoru. A samozřejmě taky, aby to nestálo majlant.

Zbourala jsem zbytečné dveře a příčky, které oddělovaly mini kuchyňku od pokoje a "virtuálně" zrekonstruovala koupelnu.
Co se týče nábytku a vybavení jasnou volbou byla IKEA se svým cenově dostupným a přitom chytrým, moderním nábytkem.

Rekonstrukce a vybavení podle mého návrhu by se mělo dát pořídit do 250 tis. Kč. Více o přeměně na blogu na www.zivyinterier.cz" doplňuje k návrhu Dita. 


Fungující reklama

Inzerát jsme daly na všech 18 inzertních realitních serverů a ještě týž den volali zájemci, kteří se detailně vyptávali na cenu rekonstrukce. 

Na prvním kole prohlídek bylo 14 zájemců, kteří přišli především proto, že si dovedli představit, jak hezky by byt mohl vypadat a hlavně, kolik by přestavba stála. Jinak by s největší pravděpodobností na prohlídku bytu k celkové rekonstrukci vůbec nešli.

S kupcem jsme se domluvily hned při prvním kole, na další už nedošlo.

Výsledek

Klient získal o čtvrt milionu víc, než si představoval. To je zhruba 10% navýšení ceny a nic ho to nestálo. Ani čas, ani peníze. Na Jižní Moravě je totiž zvykem, že provizi platí kupující.

Kupující byl rád, že dobře investoval peníze a získal byt s potenciálem na strategickém místě.


Vyzkoušejte nás.
Nejhorší, co se může stát je, že Vaši nemovitost prodáme 😉 

Špatný technický stav budovy, ať už je to byt či dům, pro nás není překážkou
Vizualizace děláme nejen u nemovitostí k rekonstrukci, ale také u nezařízených nemovitostí nebo nemovitostí ve výstavbě

Člověk, který se zamiluje do představy svého budoucího domova, se rozhoduje rychleji a je ochoten zaplatit požadovanou cenu.

Prodávající za naše služby skutečně nic neplatí! Na Moravě je zvykem, že provizi platí kupující.

Kontaktujte nás

Vše Vám rády nezávazně vysvětlíme. Zavolejte nám na telefonní číslo 777 071 370 nebo napište a my se vám ozveme co nejdříve zpět. 

Stáhněte si

Příručka 10 chyb při prodeji nemovitostí

Zákazníci nás doporučují

 

Tímto bych chtěla velmi poděkovat paní Mgr. Renatě Dundáčkové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Doporučuji všem, kteří oceňují profesionální a lidský přístup dam při řešení jakékoli realitní situace, či služby.

Chtěla bych velmi poděkovat firmě Profimakléřky s.r.o. a zvláště Miladě Vejtasové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.