Poohlížíte se po rodinném domu, stal se z vás dědic chalupy, nebo byste rádi prodali byt? Ještě před tím, než se do toho pustíte, měli byste si nechat nemovitost ocenit. Věnujte pozornost tomu, pro jaký účel odhad ceny potřebujete.

Dědické řízení je neodmyslitelnou součástí procesu, který následuje po úmrtí blízké osoby. Je to poměrně nepříjemná záležitost, která vám dokonce může značně zkomplikovat rodinné vztahy. Abyste předešli nemilým překvapením, přečtěte si, co vás čeká.

Lhůta na výměnu starých kotlů provozovaných v rodinném domě, bytovém domě nebo stavbě pro rodinnou rekreaci se prodlužuje o 2 roky, tj. do 1.9.2024. Termín, stanovený zákonem o ochraně ovzduší (§ 41 odst. 16 zákona) upravuje novela zákona o daních z příjmů, kterou vláda schválila v dubnu. Po 1.9.2024 mají zůstat pouze kotle TŘETÍ a VYŠŠÍ emisní...

Poptávka po nákupu nemovitostí v Česku sice oslabila, ale ceny bytů zatím neklesnou.
Byty by měly naopak i v druhém čtvrtletí letošního roku stále zdražovat, ukázala analýza, kterou zpracoval realitní makléř RE/MAX Iztok Toplak

Stavební spořitelny poskytly v prvním čtvrtletí úvěry zhruba za 23 miliard korun, což je mírný nárůst zhruba o procento v meziročním srovnání. Současně zaznamenaly větší zájem nové smlouvy o stavebním spoření. Uzavřely jich 134 348, ve srovnání s loňskem o 4 % více.

Cena, za kterou nemovitost prodáme, je často o desítky procent vyšší, než byla základní představa prodávajícího. Přesto ho to nic nestojí. Na Moravě je totiž zvykem, že provizi platí kupující.

Kupujete nebo prodáváte nemovitost? "Dejte si pozor na nekalé praktiky některých realitních kanceláří. Můžete přijít o peníze, ať už prodáváte nebo kupujete.

Makléřka Renata vyslechla během 10ti let v oboru mnoho životních příběhů, pomohla spoustě klientů a získala bohaté zkušenosti. Před dvěma lety odešla z jiné realitní kanceláře a přidala se do týmu Profimakléřek.

Přečtěte si jako první,
co je nového

Zákazníci nás doporučují

 

S paní Dundáčkovou jsme prodělali jak prodej bytu, tak koupi nemovitosti. Mohu říci, že takové nasazení, ochota a pečlivost při vyřizování písemností s druhou stranou se jen tak nevidí.

Mám zkušenosti s vícero realitkami/makléři, ale do doby, než jsem začala spolupracovat s Profimakléřky s.r.o. jsem nevěděla, co jsou skutečně profesionální služby. Oceňuji hlavně rychlost, spolehlivost, důvěru. Pokud přemýšlíte o využití služeb makléřů, tak tohle je bez rozmýšlení číslo 1. Dám za ně ruku do ohně. Děkuji holkám za perfektní služby....