Blog

Kvůli dražším hypotékám roste poptávka po pronájmech bytů i domů. V nájemních smlouvách se ale mohou často vyskytovat chyby, špatná vymezení nebo nedostatečné identifikace smluvních stran. Na co si dát tedy pozor?

Vše Vám rády nezávazně vysvětlíme. Zavolejte nám na telefonní číslo 777 071 370
nebo napište a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Poohlížíte se po rodinném domu, stal se z vás dědic chalupy, nebo byste rádi prodali byt? Ještě před tím, než se do toho pustíte, měli byste si nechat nemovitost ocenit. Věnujte pozornost tomu, pro jaký účel odhad ceny potřebujete.

S rozdílem mezi skutečností a údaji o nemovitosti v katastru se setkáváme poměrně často. Buď není stavba zapsaná tzn. legalizovaná nebo nejsou zakresleny části domu, samostatné stavby apod. Porovnání údajů o nemovitosti v katastru se skutečností je proto prvním krokem, který provádíme při přípravě nemovitosti do prodeje. Zjistíme-li...

Pořídit si vlastní bydlení je snem mnoha Čechů, především pak mladých do 36 let, kteří v tom vidí důležitý krok k osamostatnění.

Češi si berou mnohem méně hypoték na koupi nových nemovitostí. Místo toho se pustili do jejich oprav a rekonstrukcí 🧱🧱🧱. Když už dům či byt kupují, dosáhnou často jen na ty levnější, které jsou buď malé nebo jejich stav vyžaduje opravy.

Lhůta na výměnu starých kotlů provozovaných v rodinném domě, bytovém domě nebo stavbě pro rodinnou rekreaci se prodlužuje o 2 roky, tj. do 1.9.2024. Termín, stanovený zákonem o ochraně ovzduší (§ 41 odst. 16 zákona) upravuje novela zákona o daních z příjmů, kterou vláda schválila v dubnu. Po 1.9.2024 mají zůstat pouze kotle TŘETÍ a VYŠŠÍ emisní...

Poptávka po nákupu nemovitostí v Česku sice oslabila, ale ceny bytů zatím neklesnou.
Byty by měly naopak i v druhém čtvrtletí letošního roku stále zdražovat, ukázala analýza, kterou zpracoval realitní makléř RE/MAX Iztok Toplak

Stavební spořitelny poskytly v prvním čtvrtletí úvěry zhruba za 23 miliard korun, což je mírný nárůst zhruba o procento v meziročním srovnání. Současně zaznamenaly větší zájem nové smlouvy o stavebním spoření. Uzavřely jich 134 348, ve srovnání s loňskem o 4 % více.

Cena, za kterou nemovitost prodáme, je často o desítky procent vyšší, než byla základní představa prodávajícího. Přesto ho to nic nestojí. Na Moravě je totiž zvykem, že provizi platí kupující.

Přečtěte si jako první
co je nového

Zákazníci nás doporučují 

Tímto bych chtěla velmi poděkovat paní Mgr. Renatě Dundáčkové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Doporučuji všem, kteří oceňují profesionální a lidský přístup dam při řešení jakékoli realitní situace, či služby.

Chtěla bych velmi poděkovat firmě Profimakléřky s.r.o. a zvláště Miladě Vejtasové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.