Známý brand nezaručí poctivou práci makléře

17.02.2021

Makléřka Renata vyslechla během 10ti let v oboru mnoho životních příběhů, pomohla spoustě klientů a získala bohaté zkušenosti. Před dvěma lety odešla z jiné realitní kanceláře a přidala se do týmu Profimakléřek. 

Co Ti v realitní kanceláři vadilo a proč jsi odešla?

Důvod byl jednoduchý: rozcházely se naše představy o tom, jak by měla realitní kancelář fungovat a co by měla realitní kancelář poskytovat svým makléřům a také klientům.  

Profimakléřky jsou "ryze ženská" realitka. Vidíš v realitním oboru rozdíly mezi přístupem mužů a žen?

Toto je náročná otázka, protože opravdu hodně záleží na osobnosti konkrétního muže či ženy. 

Muži, se kterými se v realitách setkávám, jsou více technicky zaměření, racionální a někdy hraje velkou roli jejich ego. Občas přehlížejí detaily, které můžou hrát v obchodě podstatnou roli. Výkon a výše provize je pro ně velmi důležitá, jdou si za svým a jsou ochotnější riskovat. Jsou méně komunikativní a empatičtí a zaměřují se zejména na fakta. 

Pro ženy je důležitější komunikace
a porozumění, více lidem naslouchají. Méně riskují, nepouští se do rozhodnutí, která nejsou stoprocentně prověřená ve všech směrech a která jsou proti pravidlům fair play. Ve spoustě situací dokážou lépe předvídat, nenechají nic náhodě. Řekla bych, že jsou víc týmoví hráči, nemají rády agresivní jednání a vždy se snaží najít kompromis.

Určitě bych ženské jednání přirovnala k mateřství, protože ženy při své práci naslouchají, řeší konflikty, a snaží se zajistit harmonii, rovnováhu a pocit bezpečí, tak jako v rodině ;-) 

Myslíš, že je práce realitního makléře vhodná pro ženu?

Určitě ano. Díky přednostem, které jsem zmínila výše, spolu s ochotou učit se novým věcem, schopností odolávat stresu a zvládat s elegancí více věcí najednou mají ženy v realitách právem své místo. 


Můžou ji zvládat i matky malých dětí?

Já osobně jsem začínala prodávat nemovitosti, když jsem byla na mateřské, mé dceři byly dva roky. Určitě se to vše dá zvládnout i s malými dětmi, díky tomu, že makléřka je sama svým pánem, jde zejména o organizaci času a nalezení rovnováhy mezi rodinou a prací. Samozřejmě kvalitní rodinné zázemí je nezanedbatelným bonusem;-)

Co se Ti na práci makléřky líbí?

Jedná se o různorodou práci, žádný stereotyp, nesedím v kanceláři, organizuji si svůj čas sama. Líbí se mi propojení všech možných odvětví, neustále sebevzdělávání, dynamičnost případů, poznávání různých typů lidí a zkoumání různých druhů nemovitostí.

Mám ráda lidi, baví mě komunikovat s nimi a hlavně jsem si jistá, že práce má smysl. Pomáhám lidem ve složité životní situaci, kterou by těžko sami zvládli, přestože si to někdy myslí. Naplňuje mě spokojený výraz klienta, když děkuje, že jsem mu ušetřila hodně starostí. Zažít ten skvělý pocit z dobře zvládnutého případu, to bych přála každému. 

Kromě toho jsem vyslechla spoustu životních příběhů a získala hodně stálých klientů.
Někteří z nich se dokonce stali mými přáteli a vídáme se dodnes.  

Spousta nabytých znalostí a v neposlední řadě i nějaká ta korunka do rodinného rozpočtu. To vše stojí za to;-) 

Jaké vlastně byly tvoje začátky?

Vždy jsem chtěla zkusit něco nového a také uplatnit své znalosti anglického jazyka v praxi. Když se ohlédnu zpět, měla jsem vlastně trošku štěstí, jelikož jedním z mých prvních klientů byl Angličan a s ním spolupracuji dodnes. Klienti zůstávali a doporučovali mě dál. Začala jsem pronikat do problematiky prodeje nemovitostí, průběžně se vzdělávat a objevovat všechna zákoutí. 

Proč jsi raději nešla do realitní kanceláře se silným brandem? Nebylo by to jednodušší?

Zaručí zvučné jméno realitní kanceláře poctivou práci konkrétního makléře? Rozhodně ne. Jsem ráda součástí menší realitní kanceláře, která funguje díky výborným vztahům, spolupráci a především, kde je i můj názor jasně slyšet. 

Za desetiletou praxi v realitách jsem nejednou řešila následky práce makléře, pracujícího pro realitní kancelář "zvučného jména". Vydala jsem spoustu energie a strávila ještě víc času napravováním chyb, vyplývajících z neochoty realitní kanceláře upravit smlouvu tak, aby byla férová pro všechny strany. Některá znění smlouvy dokonce odporovalo občanskému zákoníku. Po podpisu takových smluv, byli klienti chyceni do pasti, ze které je bylo velmi obtížné dostat ven. Politika realitních kanceláří neumožnila makléřům jakkoli měnit smlouvy a podmínky na základě logických právních argumentů a vlastně jim znemožňovala prozákaznický přístup. Ne klient ale realitní kancelář byla na předním místě a toho jsem součástí být nechtěla.
 

Znám nějaké makléře, kteří "kopou sami za sebe". Tohle Tě neláká?

Byla jsem v situaci, kdy jsem si to vyzkoušela. Díky mým věrným klientům se to dalo krátkodobě zvládnout, ale ne dlouhodobě. Musím přiznat, že to bylo velmi náročné a to nejen finančně, ale také časově

V dnešní době jde o to nemovitost především dobře prodat a to není možné bez celkové podpory firmy a kvalitního zázemí zahrnující marketing, propagaci a spoustu dalších záležitostí, které běžný klient ani nevnímá. Je spousta dovedností, zejména technického charakteru, které bych musela ovládat a ve kterých nejsem úplně kovaná. Proto je dobré mít kolem sebe profesionály, kteří se o tyto věci postarají. Já se tím pádem můžu plně soustředit na obchod, tak, aby se na nic nezapomnělo a vše proběhlo jak pro prodávající, tak pro kupující hladce

Jsem každopádně moc ráda, že nejsem na všechno sama.


Zajímá vás, jak to u nás chodí?

Pár základních informací se dozvíte na stránce kariéra.

Raději vám ale všechno povím osobně. Nezávazně si popovídáme u kávy. Třeba si padneme do noty
a najdeme společnou řeč.

Napište na chat, zavolejte na mobil 777 071 370, pošlete váš e-mail nebo telefonní číslo.

Milada

Přečtěte si další články na blogu

Tímto bych chtěla velmi poděkovat paní Mgr. Renatě Dundáčkové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Doporučuji všem, kteří oceňují profesionální a lidský přístup dam při řešení jakékoli realitní situace, či služby.

Chtěla bych velmi poděkovat firmě Profimakléřky s.r.o. a zvláště Miladě Vejtasové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Zákazníci nás doporučují

Tímto bych chtěla velmi poděkovat paní Mgr. Renatě Dundáčkové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Doporučuji všem, kteří oceňují profesionální a lidský přístup dam při řešení jakékoli realitní situace, či služby.

Chtěla bych velmi poděkovat firmě Profimakléřky s.r.o. a zvláště Miladě Vejtasové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Kontaktujte nás

Vše Vám rády nezávazně vysvětlíme. Zavolejte nám na telefonní číslo 777 071 370
nebo napište a my se vám ozveme co nejdříve zpět.