10 chyb při prodeji nemovitosti

04.02.2021

Vzkazy na ledničce, nepořádek, nadsazená cena a další často zbytečné chyby, vás můžou připravit o čas i peníze.

Profimakléřky Renata a Milada se už víc než 10 let, setkávají se stejnými chybami samoprodejců. Prodat nemovitost za rozumný čas a dobrou cenu totiž není vůbec jednoduchý úkol. Na dobrém výsledku se navíc podílí celý tým specialistů. 

Stáhněte si pdf ZDARMA

Jak na vás působí tyto inzeráty?

1. Nemovitost, není připravená k prodeji

Fotit nemovitost, tak jak v ní bydlíte vy, je velkou chybou. Zájemce nezajímá nádobí na kuchyňské lince, nedojedená  snídaně, kabát přehozený přes židli, nebo vaše kartáčky na zuby. Oblečení, suvenýry z dovolené, magnety na lednici, osobní fotky, to všechno by mělo jít pryč, aby zájemce nic nerušilo a viděl na fotce svůj budoucí domov. 

První dojem se dá udělat jen jednou. Kvůli špatnému prvnímu dojmu se zájemce ani nepodívá na další fotky, lokalitu, či ostatní detaily, kvůli kterým by si Váš dům koupil.

Výsledek?

Špatný dojem, málo zájemců a nižší cena.

Co s tím?

Dobře připravená nemovitost má větší šanci zaujmout, je důvěryhodnější a přiláká mnohem více zájemců. Důležité je váš domov odosobnit a naaranžovat. Někdy stačí jen pořádně uklidit, přidat pár živých kytek a dekorací na správná místa, aby byly fotky a záběry ve videu atraktivnější a vzbuzovaly ty správné emoce.

Navíc dokáže o desítky procent zvýšit i finální cenu, za kterou nakonec svůj dům prodáte.

2. Amatérsky zpracovaná prezentace

Napíšete několik řádků popisného textu, přidáte fotky z mobilu a pokud se podaří najít plány, připojíte půdorys. Takto zpracovaný inzerát nahrajete na pár inzertních serverů, zaškrtnete parametry a hotovo.

Lidé jsou dnes doslova zavaleni reklamami, nabídkami na internetu a sociálních sítích. Většina nakupuje očima. Pokud chcete prodat za rozumný čas a dobrou cenu, musíte zaujmout pozornost kupujících. Samozřejmostí je dnes webová stránka nemovitosti s profesionálními fotkami, záběry z dronu, 3D scanem a videoprohlídkou, kde je vidět každý důležitý detail...   

U nezařízených nebo nemovitostí ve výstavbě si podle plánů bez fotorealistické vizualizace zájemce jen těžko dokáže představit, jak bude novostavba vypadat. 

Výsledek? 

Málo zájemců, nižší cena. 

Špatnou prezentací nepřesvědčíte zájemce, že hodnota nemovitosti odpovídá jinak reálné prodejní ceně, za kterou byste v případě profesionální prezentace prodali. 

3. Přehnaná očekávání od některých inzertních serverů

Zadáte inzerát na bezrealitky.cz, bazoš a třeba i další inzertní servery, na kterých to zvládnete. Čekáte, že se Vám ozvou zájemci. Během hodiny Vám zavolá až několik desítek makléřů a žádný zájemce.

A zájemci? Ti navštěvují především speciální weby, kam majitel ani svůj inzerát podat nemůže.

Výsledek? 

Mnoho makléřů, mnoho slibů, málo zájemců.

Jak je to možné?

Tyto inzertní servery jsou hlavním zdrojem tzv. "studených kontaktů". Pro makléře je to ten "nejotravnější" a nejtěžší způsob, jak získat nemovitost do prodeje. 

"Studené kontakty" obvolávají tři hlavní skupiny

  • Začínající makléři, kteří musí nějak získat první zakázky.
    Každý nějak začíná, není na tom nic špatného. Je jen na vás, jestli zrovna u prodeje vaší nemovitosti chcete riskovat, že makléř udělá zbytečnou chybu, protože nemá zkušenosti. Na druhou stranu i takový začínající makléř má alespoň teoretické znalosti a většinou i zkušenější kolegy, kteří mu dokážou poradit.
  • Špatní makléři, kteří nejsou tak dobří, aby měli dost zakázek díky doporučení nebo profesionální prezentaci. Obzvlášť tato skupina "prodejců" je vytrvalá. Budou Vás přemlouvat a různými, mnohdy i nekalými triky přesvědčovat, abyste prodej svěřili právě jim.
  • Pracovníci call centra velké realitky, kteří jsou proškolení na to, aby vás dotlačili ke schůzce s makléřem, kterého jste si sami nevybrali a nic o něm nevíte.


Stáhněte si celý článek.

Přečtěte si další články na blogu

Kvůli dražším hypotékám roste poptávka po pronájmech bytů i domů. V nájemních smlouvách se ale mohou často vyskytovat chyby, špatná vymezení nebo nedostatečné identifikace smluvních stran. Na co si dát tedy pozor?

Vše Vám rády nezávazně vysvětlíme. Zavolejte nám na telefonní číslo 777 071 370
nebo napište a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Poohlížíte se po rodinném domu, stal se z vás dědic chalupy, nebo byste rádi prodali byt? Ještě před tím, než se do toho pustíte, měli byste si nechat nemovitost ocenit. Věnujte pozornost tomu, pro jaký účel odhad ceny potřebujete.

Zákazníci nás doporučují

Tímto bych chtěla velmi poděkovat paní Mgr. Renatě Dundáčkové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Doporučuji všem, kteří oceňují profesionální a lidský přístup dam při řešení jakékoli realitní situace, či služby.

Chtěla bych velmi poděkovat firmě Profimakléřky s.r.o. a zvláště Miladě Vejtasové za hladký a profesionální přístup při prodeji mé nemovitosti.

Kontaktujte nás

Vše Vám rády nezávazně vysvětlíme. Zavolejte nám na telefonní číslo 777 071 370 nebo napište a my se vám ozveme co nejdříve zpět.